Rebel.to dla nauczycieli

Pomoc

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Skąd moi uczniowie mogą pobrać aplikację Rebel.to?

Aplikację Rebel.to można pobrać w sklepach Google Play oraz App Store - w zależności od telefonu, jaki posiada uczeń. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce 'Rebel.to' lub odnaleźć aplikację w kategorii 'aplikacje edukacyjne'.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=to.rebel.rebel&hl=pl

App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/rebel.to/id1032271196?mt=8

2. Czy muszę pobierać aplikację Rebel.to na swój telefon?

Nie, nie musisz. Specjalnie z myślą o nauczycielach przygotowaliśmy portal Smart Szkoła, który posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności.

3. Co jeżeli uczę w więcej niż jednej szkole?

Portal Smart Szkoła pozwala Ci zarządzać wszystkimi klasami, w których uczysz, także w różnych szkołach. Przy rejestracji wybierz wszystkie swoje szkoły z naszej bazy, a będą one dostępne w Twoim profilu.

4. Nie mogę znaleźć mojej szkoły podczas rejestracji. Co robić?

W naszej bazie znajduje się 99% polskich szkół. Może się jednak zdarzyć, że akurat Twojej nie będzie lub jest wyszukiwana w niepoprawny sposób. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy, a dodamy Twoją szkołę do bazy w ciągu 48h.

5. Moi uczniowie nie mogą bezpłatnie pobrać fiszek w aplikacji. Dlaczego?

Fiszki w aplikacji Rebel.to są płatne. Jednak dla uczestników Programu Smart Szkoła - takich jak Ty i Twoi uczniowie - są one w roku szkolnym 2016/17 bezpłatne. Udostępnij swoim uczniom wybrane podręczniki w dziale FISZKI. Zobaczą je oni w aplkikacji na swoich telefonach.

6. Czy mogę wysłać powiadomienie o pracy domowej tylko jednemu zapominalskiemu uczniowi?

Tak! Przypisz mu pracę domową wraz z opisem w dziale ZADANIA. Zadanie możesz przypisać całej klasie lub wybranemu uczniowi. Aplikacja Rebel.to przypomni im o zadaniu 24 i 48h przed terminem. Poproś swoich uczniów, aby włączyli notyfikacje w aplikacji. Będą zawsze na bieżąco!

7. Czy mogę sprawdzić aktywność moich uczniów w aplikacji?

Tak, wystarczy, że wejdziesz do działu STATYSTYKI. Są tam wszystkie niezbędne informacje. Wynierz zakres dat, klasę i sprawdź aktywność. Raport możesz także wydrukować w formie pdf i przekazać dyrektorowi.

8. Nie radzę sobie z obsługą portalu.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Opisz swój problem, a my pomożemy go rozwiązać!

Rebel.to 2016 powered by dcs.pl